Top 5 najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce

Polska to niewątpliwie kraj, który co roku odwiedza bardzo wielu turystów. Dodatkowo, liczba ta stale się zwiększa, dlatego baza hotelowa w kraju nad Wisłą rośnie jak na drożdżach. W tym wpisie przyjrzymy się naszym najlepszym hotelom i omówimy 5 najbardziej prestiżowych tego typu placów w Polsce. Zapraszamy.

Hotel Marriott w Warszawie

Ikoniczny hotel znajdujący się w samym śródmieściu obok Dworca Centralnego w Warszawie. Powstał w 1989 roku i przez lata był jednym z najwyższych wieżowców w stolicy. Marriott był pierwszym hotelem 5 gwiazdkowym w naszym kraju i wzniósł tą branże na wyższy poziom. Posiada on aż 523 pokoje oraz aż 16 sal konferencyjnych. Na ostatnim piętrze Marriotta mieści się ekskluzywny apartament prezydencki. Ceny zaczynają się od 350 złotych za noc.

Warszawski Hotel Mariott posiada aż 523 pokoje oraz aż 16 sal konferencyjnych.

Radisson Blu Hotel, Gdańsk

Radisson Blu Hotel to obiekt położony w samym centrum zabytkowej gdańskiej starówki. To piękny 5 gwiazdkowy hotel, który przez wielu jest uznawany za najlepszy na Pomorzu i całej północnej Polsce. Próżno w Internecie szukać o nim negatywnych opinii. Nocleg mimo wszystko, biorąc pod uwagę standard i lokalizację jest dość tani, bo jest w cenie od 296 zł do około 900 zł za dobę hotelową.

Hotel Bristol, Warszawa

Jeden z najbardziej znanych hoteli w stolicy i w całym kraju to Hotel Bristol Warszawa. Położony pod adresem Krakowskie Przedmieście 42/44 znajduje się w pięknym zabytkowym budynku w stylu art déco z około 1901 roku, w samym sercu starego miasta. Oferta hotelu obejmuje elegancką restaurację, kawiarnię, modne bary, spa czy kryty basen. Ceny? Zwalają z nóg. Najtańszy nocleg tutaj to wydatek 700 zł za noc.

Sheraton Hotel, Kraków

Sheraton Hotel Kraków to nowoczesny obiekt położony tuż nad Wisłą. Jest on oddalony jedynie o 11 minut piechotą od Rynku Głównego i około 12 minut od Zamku na Wawelu. Na jego gości czeka ekskluzywna restauracja, bar na tarasie, łaźnia parowa, siłownia czy sauna. Ceny? Jak na tak piękny i ładnie położony obiekt nawet przystępne – prześpimy się tu już od 400 zł za noc. Jeżeli planujesz odwiedzić Kraków w Sheratonie na pewno wypoczniesz.

Krakowski Sheraton oddalony jest jedynie o 11 minut piechotą od Rynku Głównego i około 12 minut od Zamku na Wawelu.

InterContinental Hotel, Warszawa

InterContinental to prestiżowy 5 gwiazdkowy hotel położony w samym centrum stolicy w dużym wieżowcu pod adresem Emilii Plater 49. Jego największą zaletą bezsprzecznie jest basen znajdujący się na 43. piętrze z pięknym widokiem na stolicę. Nocleg w InterContinental to dość droga przyjemność, zależnie od terminu i standardu pokoju w cenie od 300 zł do około 800 zł za noc.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *