Największe atrakcje turystyczne Europy

Aby poznać i zwiedzić ciekawe, urokliwe i po prostu piękne miejsca wcale nie trzeba przemierzyć tysiąca kilometrów. Najczęściej takie obiekty, które warto odwiedzić, możemy znaleźć bardzo blisko nas, po zaledwie kilkugodzinnej podróżny samochodem. Piękno tych miejsc stanowią zarówno obiekty wytworzone ręką człowieka, ale i miejsca, na które jako ludzie nie mieliśmy większego wpływu. Dzieła w wykonaniu natury są nie mniej majestatyczne, a jednocześnie bardzo wyraźnie ukazują nam to, jak bardzo świat potrafi być barwny i wyrazisty oraz to, jak wielki powinniśmy mieć do niego szacunek i jak dużą troską powinniśmy go otoczyć.

Ikoniczne miasta

Na pewno jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji Europy pod względem architektonicznym jest wieża Eiffla. Symbol Paryża, miasta głównie kojarzonego z miłością, bagietkami, stylem, szykiem i elegancją. Jest to dosyć nowy zabytek, gdyż ma tylko 133 lata. Kolejnym symbolem dla Europy jest rzymskie Koloseum. Pierwotnie arena z czasów Imperium Rzymskiego, na której rozgrywano krwawy spektakl walk gladiatorskich, dzisiaj jest jednym z najczęściej odwiedzanych punktów na trasie turystycznej w Rzymie. Poza tymi ikonicznymi zabytkami, Europa oferuje wiele innych wartych odwiedzenia miejsc, więc ciężko skupiać się tu na pojedynczych obiektach. Podróżując, warto zwiedzać całe miasta, których w Europie zdecydowanie nie brakuje. Jednymi z najpiękniejszych z całą pewnością jest Wenecja, Dubrownik, Praga, Barcelona.

Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji Europy jest wieża Eiffla, znajdująca się w Paryżu.

Atrakcje naturalne

Pod względem atrakcji zapewnionych przez matkę naturę, na sam przód na pewno wybijają się Alpy Szwajcarskie. Oferują one jedyne w swoim rodzaju widoki gór, gdzie dodatkowego uroku dodaje im śnieg w wyższych partiach. Jest to również wspaniałe miejsce dla fanów aktywnego, zimowego wypoczynku. Innym atrakcyjnym miejscem jest Islandia ze swoim surowym klimatem. Wyspa ta charakteryzuje się dużą liczbą gejzerów oraz ciepłych źródeł. Można tam również obserwować zorzę polarną, jeśli znajdziemy się tam w odpowiedniej porze roku. Nie można również nie wspomnieć o Lazurowym Wybrzeżu we Francji. Pięknym paśmie plaż przy Morzu Śródziemnym, które zachwycają swoimi widokami oraz przepychem. Znajdziemy tam wiele pięknych miast jak Nicea czy Monako. Ostatnim miejscem, o którym nie dało się nie napisać są chorwackie Jeziora Plitwickie, na które składa się szesnaście krystalicznie czystych jezior, połączonych ze sobą licznymi wodospadami.

Za jedną z piękniejszych europejskich naturalnych atrakcji uznawane są Alpy Szwajcarskie

Jak widzicie Europa jest bardzo zróżnicowanym kontynentem, gdzie każdy z nas przy odrobinie szczęścia znajdzie dla siebie jakieś ciekawe miejsce, w które będzie chętnie wracać w każde wakacje i być może poleci je znajomym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *