Najsłynniejsze hotele na świecie

Hotele – chyba nie ma na naszej stronie nikogo, kto by z nich nie korzystał. Zależnie od naszego budżetu wybieramy te o niskim, średnim lub wysokim standardzie. Dla tych z bardziej grubym portfelem, dla których wyłożenie sporej sumy za noc nie stanowi problemu otwierają swe podwoje najbardziej elitarne i prestiżowe hotele na świecie. To o nich będziesz dzisiejszy wpis. Przedstawimy Wam kilka najsłynniejszych hoteli na świecie.

Burj Al Arab, Dubaj

Burj Al Arab to niemal ikona Dubaju. Architektoniczny cud i jeden z najbardziej znanych hoteli na świecie. To trzeci najwyższy hotel na ziemi, mierzący ponad 320 metrów leży na swojej prywatnej wyspie i ma kształt żagla olbrzymiego statku co niewątpliwie przyciąga wzrok. Hotel jak wiele przyjemności w słynącym z bogactwa Dubaju nie należy do tanich rzeczy. Noc tutaj to koszt rozpoczynający się od 5000 złotych.

Hotel Burj Al Arab, Dubaj

Hotel Ritz, Paryż

Hotel Ritz został wybudowany w roku 1898 i jak zapewne zdajecie sobie sprawę, może poszczycić się bogatą historią. To miejsce to niemal synonim luksusu i prestiżu. Hotel Ritz był między innymi ulubionym miejscem dla Ernesta Hemingwaya, Marleny Dietrich czy Charliego Chaplina. Sławna Coco Chanel mieszkała w nim przez ponad 30 lat. Są tutaj 142 pokoje a noc to odrobinę mniejszy koszt niż w Burj Al Arab, co nie oznacza, że mały. Ceny zaczynają się od 4500 zł.

Marina Bay Sands, Singapur

Naszym zdaniem to najładniejszy ze wszystkich hoteli, być może najlepiej zaprojektowany budynek świata. Marina Bay Sands to słynny hotel, który stał się najbardziej znany z ogromnego basenu bez krawędzi na dachu, który łączy trzy olbrzymie wieżowce i z którego roztacza się niesamowity widok na Marina Bay w Singapurze. Jeżeli jesteście fanami F1 to nie sposób nie zauważyć tego budynku podczas wyścigu. Co ciekawe, mimo futurystycznego wyglądu noc tutaj nie jest tak droga jak w dwóch poprzednich, wystarczy jedynie 1500 zł za najskromniejszy pokój.

Hotel Marina Bay Sands, Singapur

The Beverly Hills Hotel, Los Angeles

Beverly Hills to legendarna dzielnica gwiazd i celebrytów znajdująca się w Los Angeles. Ceny nieruchomości tutaj są kosmiczne, jak się domyślacie także prestiżowy hotel musi kosztować krocie. Zwłaszcza taki, w którym niegdyś mieszkała Marilyn Monroe. W istocie The Beverly Hills Hotel pozwala na nocleg już za około 3 tysiące złotych za noc. Ale położona przy legendarnym Sunset Boulevard to miejsce, gdzie można spotkać gwiazdy światowego kina a to bezcenne doświadczenie. Sam hotel jest malowniczo położony w otoczeniu bujnych, tropikalnych ogrodów, egzotycznych kwiatów i prywatnych ścieżek spacerowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *