Jak podróżować tanio i ekonomicznie?

Podróże są marzeniem chyba większości z nas. O ile w część miejsc łatwo jest się wybrać, o tyle inne wymagają nieco więcej zachodu i, co najsmutniejsze, środków finansowych. Dziś przychodzimy z pomocą, jeśli chodzi o tę drugą grupę. Udowodnimy Wam, że egzotyczne wakacje wcale nie są zarezerwowane tylko dla tych, którzy mają miliony na koncie.

Wybierz lokalizację dostosowaną do Twoich możliwości finansowych

Jeżeli naszym celem jest tanie podróżowanie, należy przede wszystkim nastawić się na konieczność wyjazdu tam, gdzie oferta będzie optymalna w stosunku do naszych możliwości finansowych. Najważniejszym środkiem transportu na większe dystanse będą linie lotnicze. Wiele stron internetowych umożliwia wyszukiwanie tanich lotów, nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Niektóre portale nie wymagają nawet podawania docelowego kraju! Dzięki temu możemy przebierać w ofertach, a w ostateczności zarezerwować sobie lot z Katowic do Włoch za 30zł, czy wybrać się na egzotyczną Florydę za 1500zł w dwie strony. Oczywiście takie okazje nie zdarzają się tak często, jakbyśmy tego chcieli. Dużym ograniczeniem będzie również to, że bardzo często po tanim wylocie, tani powrót trafi się dopiero po kilkunastu dniach, przez co jesteśmy z góry skazani na wakacje konkretnej długości. Samoloty to jednak nie wszystko. Jeśli tym razem celujemy w nieco bliższy wypad, warto zastanowić się nad usługą Blablacar, w ramach której koszty podróży rozłożą się pomiędzy kilku pasażerów.

Lokalizacja podróży powinna być dostosowana do naszych możliwości finansowych.

Pomysły na tani nocleg

Ważniejszą kwestią niż dojazd, jest zakwaterowanie. Nie musimy przecież za każdym razem spać w pięciogwiazdkowych hotelach. Opcji mamy mnóstwo. Jedną z ciekawszych jest couchsurfing wraz z airbnb.pl na czele. Ludzie z całego świata udostępniają swoje mieszkania podróżnikom. Oczywiście za gościnę musimy zapłacić, jednak są to najczęściej śmiesznie małe kwoty. Jeszcze ciekawsza może być zamiana na domy, jednak ta skierowana jest już bardziej do tych, którzy mają możliwość również zaproszenia ewentualnych gości. W tym wypadku nie płacimy kompletnie nic, a cała zabawa polega na wymianie wakacje za wakacje.

Małe oszczędności, duża różnica

Jeśli sam tani dojazd czy zakwaterowanie to za mało, zawsze można szukać oszczędności dalej. W końcu nie samymi restauracjami na wakacjach człowiek żyje. Można przecież część jedzenia zabrać ze sobą, a część przyrządzić samemu po wcześniejszych zakupach wykonanych w tańszych sklepach. Podsumowując, sposobów na ograniczenie kosztów wyjazdu istnieje nieograniczona ilość i jedyne od czego zależy obniżenie kosztu wyprawy, to nasza wyobraźnia. Mamy nadzieję, że dzisiejszym wpisem udało nam się Was zainspirować i również zechcecie sięgać coraz dalej.

Oszczędzanie w podróży nie musi kończyć się na dojeździe i zakwaterowaniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *